Cortech


CORTECH srl, je společnost specializující se na navrhování, výrobu a prodej systémů a výrobků pro zasněžování a údržbu lyžařských sjezdovek.

První projekt systémem umělého zasněžování se datuje k roku 1984 a byl uskutečněn v Pampeagu v oblasti Val di Fiemme, provincie Trento. Tato první realizace zasněžování byla následována ostatními provozovateli areálů, včetně těch, postavených v rámci konsorcia lanovky Fiemme-Obereggen. V roce 1989 skitrack, stopař běžeckých tratí byl použit při v největších běžkařských závodech.

V roce 1990 se úspěšně používá i v ostatních střediscích Val di Fiemme. Jeho kvality jsou potvrzeny i použitím pří světovém poháru ve Val di Fiemme.

V roce 1990 také uviděl světlo světa první Hydrobox, kompletně vybavená šachta pro zasněžování.

V roce l992 CORTECH vstupuje do sektoru zasněžovací techniky i jako výrobce. V roce 1993 prodává Gentronic, sněhové dělo s mnoha inovativními prvky a řadou nových funkcí. V roce 1994 se zrodilo sněhové dělo Campus, které bylo přijato s velkým zájmem provozovatelů.

"
V roce 1997 se zrodilo přelomové tyčové dělo Campus Pole, které mělo sněhovou produkci do té doby nevídanou. V následujících letech se produktová řada stále rozrůstala. Od roku 2002 do roku 2005 firma CORTECH vyrábí sněhová děla jako dodavatel pro svého tehdejšího partnera, uznávaného na trhu po celém světě. Od roku 2004 firma CORTECH vlastní certifikát ISO 9001: 2000."

V roce 2006 se firma Cortech vrací samostatně na trh s celou řadou nových produktů, jež byly výsledkem mnoha let zkušeností v oblasti zasněžování.